Fani WKS-u zamówili 500 okazjonalnych maseczek z motywami ulubionych przez dzieci bajek i zawieźli je do Przylądka Nadziei i Domu Dziecka Wiosna. Poza wspomnianymi "bajkowymi" okryciami twarzy, "Wielki Śląsk" dostarczył także do placówek wodę mineralną w małych butelkach, soki oraz płyn do dezynfekcji.
– Nasze ostatnie inicjatywy w Przylądku Nadziei oraz Domu Dziecka Wiosna skierowane są do dzieci, które nie miały w życiu szczęścia. Postanowiliśmy uszyć 500 maseczek z motywami popularnych wśród dzieci bajek i przekazać je obu placówkom, aby w tym ciężkim czasie pandemii koronawirusa dać im odrobinę radości – mówi Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk.
– Nasze sobotnie odwiedziny, mimo bliskich relacji z Domem Dziecka Wiosna, były inne niż wszystkie. Przede wszystkim, aby nie narażać dzieciaków, nie spotykaliśmy się z nimi bezpośrednio. Mimo to i tak nie obyło się bez powitania z ich strony. Podopieczni „Wiosny” dostrzegli nas podczas swoich zabaw na tarasie i gestami oraz okrzykami serdecznie nas powitali. Obiecaliśmy sobie, a także podopiecznym tej placówki, że podczas naszej kolejnej wizyty nadrobimy ten trudny okres – zaznacza Piwowarski.
Kibice urządzą salę gimnastyczną
Podczas sobotniej wizyty w zaprzyjaźnionym Domu Dziecka Wiosna, poza przekazaniem maseczek i innych produktów, kibice Śląska ze stowarzyszenia wizytowali miejsce przeznaczone na salę gimnastyczną. Przedstawiciele kibiców pobrali wymiary i zaprezentowali siostrze opiekującej się „Wiosną” różne warianty urządzenia sali. Priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność dla różnych grup wiekowych przebywających w domu dziecka.
– Rozpoczęliśmy wstępne uzgadnianie konkretnych potrzeb, które powinny znaleźć się w uposażeniu salki, przekazując siostrze również nasze pomysły. Plany mamy naprawdę ambitne i w głębi serca wierzymy, że uda się wszystko zrealizować – podkreśla prezes Stowarzyszenia.
To kolejna pomoc kibiców WKS-u w czasach pandemii. Lista placówek wspartych przez Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk od początku pandemii koronawirusa przedstawia się imponująco:
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ulicy Koszarowej
- Pogotowie Ratunkowe i Ratowników Medycznych z Podstacji przy ulicy Ziębickiej
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ulicy Borowskiej
- Dolnośląskie Centrum Onkologii przy placu Hirszfelda
- Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza przy ulicy Warszawskiej
- Dolnośląskie Centrum Transplantacji przy ulicy Grabiszyńskiej
- Wojewódzki szpital specjalistyczny przy ulicy Kamieńskiego
- Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej przy ulicy Gen. Augusta Emila Fieldorfa
- Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego przy wybrzeżu Józefa Conrada-Korzeniowskiego 18
- Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych przy ulicy Chałubińskiego
- Dom Opieki przy ulicy Rędzińskiej
- Przylądek Nadziei przy ulicy Borowskiej
- Dom Dziecka Wiosna

fot. Paweł Kot